Hopp til hovedinnhold

Program 2024

26.01.–17.03.2024
A Light from Mesopotamia

Wisam Al-Samad

(Rom 1)
26.01.–17.03.2024
Intervall

Liilian Saksi

(Rom 2)
05.04.–02.06.2024
Cygnus Purus

Camilla Luihn

(Rom 2)
14.06.–04.08.2024
-

Tore Magne Gundersen

(Rom 1 og 2)
05.04.–02.06.2024
Hybrid II

Kristina Austi

(Rom 1)

Arkiv

2024

26.01.–17.03.2024
A Light from Mesopotamia

Wisam Al-Samad

26.01.–17.03.2024
Intervall

Liilian Saksi

2023

27.01.–26.03.2023
Gaea Norvegica

Marte Johnslien

27.01.–26.03.2023
Snørr, piss og tårer

Olaf Tønnesland Hodne

14.04.–04.06.2023
BUDS

Tora Endestad Bjørkheim

14.04.–04.06.2023
Kapsel

Martin Woll Godal

17.06.–06.08.2023
Kontroll og tilfeldighet

Signe Halle

17.06.–06.08.2023
Om lengsel vet jeg ingenting

Trude Berg

Johanne Hestvold & Alexandra Hunts

24.11.2023–14.01.2024
Symbioser

Sofia
Eliasson

24.11.2023–14.01.2024
Dinner Service

Tim Parry-
Williams

2022

04.02.–03.04.2022
M. Butterfly

Kim Hankyul

04.02.–03.04.2022
EGG.SPINE.PILE.

Eirik Falckner

22.04.–05.06.2022
Å bare være til

Andrea Scholze

22.04.–05.06.2022
De har tatt mine dekorasjoner

Ida Windingstad

17.06.–07.08.2022
Tegninger i leirgods

Beth Wyller

17.06.–07.08.2022
PRODROME

Eleonore Griveau

19.08.–02.10.2022
Invitert (5): etse hogge fylle banke vente

Sverre Gullesen & Jamila Drott

18.11.2022–15.01.2023
Clean Break

Anna Ihle

18.11.2022–15.01.2023
Foreign Body

Magdalena Kotkowska

2021

29.01.–28.03.2021
Normal behavior, behave normal

Erika Stöckel

29.01.–28.03.2021
Hand i hand

Martin Stråhle

29.01.–28.03.2021
Deus Ex Machina

Øyvind Suul

16.04.–30.05.2021
Keramiske objekt

Gunnar Thorsen

16.04.–30.05.2021
Spirit of the depths

Samuel Brzeski

16.04.–30.05.2021
Bath Time

Lorie Ballage

11.06.–08.08.2021
Arvestykker

Brita Been

Elin Hedberg

Astrid Svangren

Aslaug M. Juliussen

29.10.–22.12.2021
Hommage à Elina Brandt-Hansen

Tulla Elieson & Elina Brandt-Hansen

Guttorm Glomsås

2020

31.01.–29.03.2020
Ut av det blå

Astrid Sleire

31.01.–29.03.2020
Fistful of Love

Gruppeutstilling

31.01.–29.03.2020
Druefat

Kent Fonn Skåre

01.05.–01.06.2020
Vindusutstilling

Masterstudenter KMD

19.06.–09.08.2020
Hva bærer jeg med meg?

Brit Dyrnes

19.06.–09.08.2020
Jærtegn

Josefine Lyche

19.06.–09.08.2020
Second Nature

Michal Fargo

21.08.–18.10.2020
Invitert N°3: Mama Dada Gaga

Åsa Cederqvist

21.08.–18.10.2020
Invitert N°3: Skjult mønster

Hanne Friis

21.08.–20.09.2020
Wild is the wind

Jara Marken

26.09.–18.10.2020
Liv og leire

Kari Bugge Gjerstad og Odd Gjerstad

30.10.2020–17.01.2021
Tau

Ellen Grieg og Ruth Moen

30.10.2020–17.01.2021
MUR/MUR

Noëlie De Raadt

30.10.2020–17.01.2021
Dønninger

Kjersti Johannesssen

2019

01.02.–14.04.2019
Peaches and Cream

Sarah Vajira Lindstrøm

01.02.–10.03.2019
One Line One Circle

Ingeborg Blom Andersskog

01.02.–14.04.2019
Svevn

Kamilla Sajetz Mathisen

15.03.–14.04.2019
Rå (Raw)

KMD-studenter, Institutt For Design

10.05.–04.08.2019
Progress

Eirik Gjerdem og Ann Beate Tempelhaug

08.08.–20.10.2019
Walls Still Standing

Kari Dyrdal

23.08.–20.10.2019
Invitert N°2

Kiyoshi Yamamoto & The Icelandic Love Corporation

23.08.–15.09.2019
Ugly Beautiful · Beautiful Ugly

Extranalities

23.08.–20.10.2019
Tidens berøring

Kari Aasen

20.09.–20.10.2019
Underjordisk

Sigrid Espelien

25.10.–22.12.2019
Nest

Kjetil Aschim

25.10.–01.12.2019
Avtrykk

Kari Mølstad

25.10.–22.12.2019
Nascent State

Svartjord

29.11.–22.12.2019
Rastlaus Lekam II

Lissette Escobar